EZ-KURDİSTANİM
Ez-Kurdistanim Paylaşım Platforumuna Hoş Geldiniz.Forumu Daha Güvenli Dolaşmak İçin Lütfen Üye Olunuz. İyi Eğlenceler Dileriz. EZ-KURDİSTANİM FORUM YÖNETİMİ.
EZ-KURDİSTANİM
Ez-Kurdistanim Paylaşım Platforumuna Hoş Geldiniz.Forumu Daha Güvenli Dolaşmak İçin Lütfen Üye Olunuz. İyi Eğlenceler Dileriz. EZ-KURDİSTANİM FORUM YÖNETİMİ.
EZ-KURDİSTANİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EZ-KURDİSTANİM

EZ-KURDİSTANİM PAYLAŞIM PLATFORUMU

RadyoAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Bilgisayarın Kullanım Amacları
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:29 pm tarafından Dogan

» Bilgisayar Donanımları Ve Görevleri
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:28 pm tarafından Dogan

» Bilgisayarın Tarihcesi
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:27 pm tarafından Dogan

» Bilgisayar Tarihi
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:25 pm tarafından Dogan

» ****** Ve Erdoğan
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 5:22 pm tarafından Dogan

» Kendini zeki sanan adam
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 5:12 pm tarafından Dogan

» Bakın Cocuk Nasıl Korkuyor...
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:53 pm tarafından Dogan

» Bunu İZleyin Gülmekten Kırılacaksınız...
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:52 pm tarafından Dogan

» ŞaKALARA BAKIn
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:49 pm tarafından Dogan

» İŞTE KOMİK DİE BEN BUNA DERİM
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:42 pm tarafından Dogan

» EZ-KURDİSTANİM DJ
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 2:42 pm tarafından XaLo

» Kurtlar Vadisi Irak Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 1:02 am tarafından XaLo

» Recep İvedik 2 Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 12:57 am tarafından XaLo

» Recep İvedik 1 Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 12:56 am tarafından XaLo

» Güneşi Gördüm Filimi Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 5:23 pm tarafından XaLo

» Issiz Adam Filimi Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 5:05 pm tarafından XaLo

» O Şimdi Mahkum Filimi Online İzle
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 4:48 pm tarafından XaLo

» Belgesel Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:15 pm tarafından XaLo

» Belgesel Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:14 pm tarafından XaLo

» Filim Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:13 pm tarafından XaLo

Radyo

Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler

YazarMesaj
XaLo
Supervisor
Supervisor
XaLo

Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Empty
MesajKonu: Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler   Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler Icon_minitimePtsi Ara. 28, 2009 5:55 pm

Yurt dışında ki genellikle akla ilk olarak İngiltere ve Amerika gelir. Peki yüksek lisans yapmak nasıl oluyo? Öncelikler Tüm Yurt dışı üniversiteleri için geçerlidir..

Öncelikler ;

1- Ülke lisanı

Eğer sahip değilseniz bazı üniversitelerin istediği sınavlar var kolay zor tartışılır ama o lisanı bilen olan herkes o sınava çalışırsa geçer. Bazı üniversitelerde ise o lisanı yeteri derece de bildiğinizi göstermeniz yeterli. Herhangi bir derece kur belirtmedim çünkü üniversite ve oradaki hocalara göre değişkenlik gösteriyor.

2- Ortalama ( Diploma notu )

Son araştırmama kadar gerçekten önemli olduğunu biliyordum ama fazla önemi kalmadığını öğrendim yani ortalamam 3.50 tutmuo diye hayaller suya düştü diye birşey yok! Fakat onun yerine akademide referanslar ve iş tecrübenizin olması size fayda sağlayacaktır. Ayrıca üniversitedeki faaliyetler önemli okul takımında olmak yada kulüplerde faaliyetlerde bulunmak gibi. Ama üyelik kartınızın olması faaliyette bulunduğunuz anlamına gelmiyor bildiğiniz üzre. Ortalamanın önemi yok derken çok düşükte olmamalı tabiki..

3- Euro / Dolar / YTL sonuçta para

Okul harcı, barınma ve diğer masraflar ( yol parası gibi ) için gerekli olan şey ! Eğer bahsettiğim imkanlara iyi derecede sahipseniz burs kaçınılmaz mutlaka bir şekilde bulunur zaten bulunmalıdır da! Fakat kendini yeterli görmeyen arkadaşlar için söyleyebileceğim şey şu düşünmeden başvurun para yok imkan yok deyip idealleri çürütmek yanlış olur.. Nerden bulurum diyorsanız ise öncelikle durumu başvurduğunuz üniversiteye belirtin uygun bi üslup ve gerekli belgeler ile aynı şekilde Türkiye'deki akademisyenlere başvurun (Şirketleri hariç tutuyorum söylemeye gerek yok zaten bulursanız ne ala büyük ihtimal geri ödemeli olur) o da olmadı gerekli yerlere, makamlara mektuplar, mailler atın telefonlar açın.

Şimdi mail atın yada başvurun demesi kolay demeyin önce deneyin! Bunun yanında Yurt dışında okumak istemek lüks değil biz üniversiteye kolay kolay girmiyoruz ve giremeyen arkadaşlarımız içinde okumalıyız onları düşünmeliyiz hepsi zamanında bize rakipti şimdi onlar yerimizde olmak için neler vermezlerdi ama herşeyin hayırlısı oldu.Sonuçta onlar için ülkemiz için ailemiz için ve en önemlisi kendimiz için çalışıp en iyi eğitimi almalıyız bunun için ben para isteyemem başvuramam ben ben ben deyip te yıllar sonra sarhoş olduktan yada eşinizin yanında uyumak üzreyken keşke gitseydim dememek için! şimdi bir şeyleri en azından değerlendirin ve bir karar verin o an geldiğinde iyiki gitmemişim deyip bi kadeh daha için yada eşinize sımsıkı sarılın inanın mutlu olacaksınız bunu nerden mi biliorum bana bir hocam doktora bursu çıktı fakat evlenmek üzereydim gidemedim demişti ve o an hocamın tatlı yüzünden size bir ansiklopedi yazabilirim inanın hayatta hiç bir şey kolay değil başarı mutluluk huzur zoru başarmakta gizli..

Son olarak Bu 3 önemli önceliği kendinde yeterli gören, kendine güvenen, ben bunu başaracağım yapacağım diyen arkadaşlara tavsiyem iyi araştırsanlar, başvurularını gerekli kişilere ve makamlara yapsınlar. En önemlisi de sen bu işi başaramassın ortalaman tutmuyo şu bu demesinler " Bana da dersanedeki Hocam sen sayısalsın EA ( Eşit ağırlık ) ile üniversiteye giremezsin dedi ben EA bölümü yazdım ve Marmara işletmedeyim. " kimseye kulak asmayın. Bu işi yapan bir çok danışma şirketi var dilerseniz bütçeniz el veriosa gider çay, kahve içer daha ayrıntılı bilgiler alırsınız kanımca ama sonuçta bişelerin farkında istemeden olmayan arkadaşlar belki farkında olurlar bu yazı ile.

Yurt dışında eğitim ile ilgili bir kaç şey..

Sonuçta biz bu ülkenin gençleriyiz ve bu ülkeye herşeyimizi borçluyuz ama unutmamız gerekir ki bu ülkenin gelişmesi için ilerlemesi herhangi bir birliğe girme çabaları yerine birliği yaratan devlet olmak için biz gençlerin en iyi şekilde eğitim alması gerekir diye düşünüyorum ben ve bu eğitimi lisans düzeyine kadar almış arkadaşlar yani bu ülke bayrağını milletini dilini dinini herşeyi bilen benimseyen arkadaşlarım artık konusunda lisans yaptığı bilimde uzmanlaşma yoluna gittiğinde o bilime farklı bir bakış açısı ile bakmalı bunun yanında gerekli gelişimi gerekli araç gereç ve tesisat ile yapmalıdır. Bu sebepten dolayı yurt dışında eğitim bu ülkeyi seven sayan ve geliştirecek olan biz gençler için faydalıdır. Ülkemiz milletimiz aleyhinde düşünen kişilerin ister yurt dışında olsun isterse yurt içinde varlığı zaten ülkeye fayda sağlamaz. Konuşmaya gerek bile yoktur. Bundan dolayı yurt dışında uzmanlaşma isteği bu ülkeye çok şey getirecektir. Ülkemiz bir çok bilim dalında ilerlemiş hakim olunacak seviyeye gelmiştir ama ya diğer bilim dalları biraz düşünecek olursak ülkemizin için faydalıdır.
https://ez-kurdistanim.yetkin-forum.com

Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilgiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Hakkında Herşey
» ÖSS Sartı Aranmadan Avrupa'da Ozgürce Eğitim!!
» Yurt Dışında Egitim [Bulgaristan] Gerekli Belgeler
» Yurtdışı Eğitim İmkanları
» Ingilizce Egitim Notlari