EZ-KURDİSTANİM
Ez-Kurdistanim Paylaşım Platforumuna Hoş Geldiniz.Forumu Daha Güvenli Dolaşmak İçin Lütfen Üye Olunuz. İyi Eğlenceler Dileriz. EZ-KURDİSTANİM FORUM YÖNETİMİ.
EZ-KURDİSTANİM
Ez-Kurdistanim Paylaşım Platforumuna Hoş Geldiniz.Forumu Daha Güvenli Dolaşmak İçin Lütfen Üye Olunuz. İyi Eğlenceler Dileriz. EZ-KURDİSTANİM FORUM YÖNETİMİ.
EZ-KURDİSTANİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EZ-KURDİSTANİM

EZ-KURDİSTANİM PAYLAŞIM PLATFORUMU

RadyoAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Bilgisayarın Kullanım Amacları
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:29 pm tarafından Dogan

» Bilgisayar Donanımları Ve Görevleri
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:28 pm tarafından Dogan

» Bilgisayarın Tarihcesi
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:27 pm tarafından Dogan

» Bilgisayar Tarihi
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 1:25 pm tarafından Dogan

» ****** Ve Erdoğan
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 5:22 pm tarafından Dogan

» Kendini zeki sanan adam
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 5:12 pm tarafından Dogan

» Bakın Cocuk Nasıl Korkuyor...
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:53 pm tarafından Dogan

» Bunu İZleyin Gülmekten Kırılacaksınız...
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:52 pm tarafından Dogan

» ŞaKALARA BAKIn
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:49 pm tarafından Dogan

» İŞTE KOMİK DİE BEN BUNA DERİM
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 4:42 pm tarafından Dogan

» EZ-KURDİSTANİM DJ
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 2:42 pm tarafından XaLo

» Kurtlar Vadisi Irak Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 1:02 am tarafından XaLo

» Recep İvedik 2 Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 12:57 am tarafından XaLo

» Recep İvedik 1 Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 12:56 am tarafından XaLo

» Güneşi Gördüm Filimi Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 5:23 pm tarafından XaLo

» Issiz Adam Filimi Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 5:05 pm tarafından XaLo

» O Şimdi Mahkum Filimi Online İzle
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 4:48 pm tarafından XaLo

» Belgesel Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:15 pm tarafından XaLo

» Belgesel Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:14 pm tarafından XaLo

» Filim Ekleyebilmek İçin Lütfen Okuyunuz.
Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 1:13 pm tarafından XaLo

Radyo

Kaç Defa Aşık Olunur?

YazarMesaj
XaLo
Supervisor
Supervisor
XaLo

Kaç Defa Aşık Olunur? Empty
MesajKonu: Kaç Defa Aşık Olunur?   Kaç Defa Aşık Olunur? Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 6:19 pm

Kaç Defa Aşık Olunur?

Aşk denilen o mucize duygu, insanın hayatına kaç defa girer? Gerçekten bir kere mi aşık olunur? Aşık olduğumuzda onun gerçek aşk olup olmadığını nasıl anlarız?

Hep tartışılır ya, insan hayatta bir kere mi aşık olur diye. Ben 35 yaşımı devirmek üzereyim ve sadece bir kere aşık oldum. Birkaç kere sevdim ama gerçekten bir defa aşık olduğum. Bundan sonra yaşam bana ne sürprizler hazırlıyor, onu bilemiyorum ancak bugüne kadar yaşadıklarım bunlardı.

Aşkın herkese göre bir tanımı var. Bana göre aşk, mantığını kaybettiğin yerdir. Akılla çözülemeyecek bir histir. Normal şartlarda asla yapmayacağın şeyleri yaptıran, iyiyi kötüyü ayıramadığın, karşındaki insanı objektif olarak gözlemleyemediğin, yargılarının olmadığı yerde geldiğinde, aşkın ortasında duruyorsundur.

Sevginin ise farklı bir olgunluğu vardır. Sevgi, rağmen yaşamaktır. Doğruyu yanlışı bilerek, günahı sevabıyla kabullenerek teslim olmak, sevgidir.

Aşk dediğin kaybolmaktır. Büyülü bir ormanın içinde, en sevdiğin düşler arasında yürümek gibidir. Aşkın kör yanı, kayboluşunu fark etmemektir. Sen olmayan bir sen yaratır. Kalple ruh arasında bir yerde durur aşk ve asla aklın hükmüne izin vermez.

Çoğu insan aşkla gençlik yıllarında tanışır. Gençliğin o hoyrat ve deli dolu tarafına da çok yakışır. Kavak yelleri eserken başında, aşkın pembe bulutları dahil olur ve hiçbir söz gönülde etki yaratmaz. Güzel zamanlardır aslında, geriye dönüp baktığında gülümsetir insanı.

Aşk kendini hayatın telaşına kapılanlardan sakınıyor diye düşünüyorum. Ne zaman okulu bitirip, yaşamın gerçek yüzüyle tanışsak, dertler de başlıyor. Koşuşturma, gelecek kaygısı kolumuza giriyor. Mantığımız bir yol çizmemizi söylüyor. Ayaklar üzerinde durabilmek, geçim sıkıntısı, evlenmek isteği, belki bir çocuk beklentisi, hepsi bizi akıl düşünmeye zorluyor. O yaşlarda aşktan çok, sevip güvenebileceğimiz birisini tercih ediyoruz. Aşkın ilgi alanına girmiyoruz.

Aradan yıllar geçiyor. Tam unumuzu eleyip, eleği de duvara asacakken, aşk yine ortaya çıkabiliyor. Orta yaşların sonlarına doğru, muhtemelen yaşam yolumuzu öyle ya da böyle çizmiş oluyoruz. Ne ektiysek biçmiş, kararlarımızı vermiş haldeyken, aşk penceremizi aralıyor. Çünkü artık aşk için vaktimiz var. Üstelik yorgunuz! Ruhumuz, kalbimiz, bir sıcak yüreğe sığınıp dinlenmek istiyor. Beklentilerin en aza indiği bu süreç, o güne kadar kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmek için bir olanak tanıyor. O zamanın tadı da, ancak paylaşarak çıkıyor.

Bence aşk, insanı ya gençlikte, ya orta yaşlardan sonra vuruyor. Elbette istisnalar kaideyi bozmaz ama aşkı sevgiyle karıştıranların da sayısı azımsanamaz. Dilerim siz, o şanslı kişilerden olun. Tüm ömrünüzü aşık ve mutlu geçirin. Ben mi? Ben yıllar geçip de orta yaşı devirdiğimde, düşüncemin doğru olup olmadığını size yazarım.

https://ez-kurdistanim.yetkin-forum.com

Kaç Defa Aşık Olunur?
1 sayfadaki 1 sayfası